Uczniowie przy ogniskuWiosna to pora roku na którą wszyscy czekamy. Robi się ciepło, dni są coraz dłuższe. Świat staje się bardzo kolorowy: drzewa i krzewy zaczynają kwitnąć, a łąki i trawniki pokrywają się kwiatami. Zwierzęta, które przespały zimę opuszczają kryjówki. Powracają ptaki zimujące w ciepłych krajach. Deszczowa pogoda zmusiła uczniów BSIS i SPP przywitać wiosnę na sali gimnastycznej przy ognisku.

Na naszej imprezie obecna była bogini słowiańska –Marzanna, którą zwykło się uznawać za symbol zimy. Wraz z końcem zimy odradza się wiosna. Uczniowie podczas imprezy mieli możliwość wykazać się wiosenną wiedzą, podczas różnorodnych zagadek. Pokazali swoje muzyczne talenty śpiewając piosenki o wiośnie. Nie zabrakło wiosennego menu w którym zaserwowano pieczone kiełbaski, chleb ze smalcem. Imprezie towarzyszyła gitara i śpiewy. W wiosennych nastrojach czekamy na słońce!