Grupa uczniów na spotkaniu z leśnikamiW dniu 23 marca uczniowie klasy 2b, 3a i 3b Branżowej Szkoły I Stopnia wzięli udział w zajęciach e​dukacyjnych w ramach programu "Przyroda bez barier - aktywni niepełnosprawni" realizowanego przez Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy. Słoneczna pogoda sprzyjała zajęciom w terenie, które rozpoczęły się od poznania Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Chronionych w miejscowości Dębniaki, po którym oprowadził pan Piotr Twardowski - pracownik Parku, ale przede wszystkim pasjonat przyrody.

Uczniowie mieli możliwość zobaczenia ptaków, które pozostają w leczeniu w Ośrodku, a także poznać wiele interesujących faktów dotyczących mieszkańców Parku Następnie pan Piotr zaproponował obserwację zwierząt w ich naturalnym środowisku udając się do wieży widokowej w Krzewencie. Uczniowie zostali wyposażeni w latarki, przez które mogli obserwować m.in. dzikie gęsi krążące nad Jeziorem Rakutowskim. Kolejnym punktem poznawania Parku było spotkanie z pracownikami GWPK w siedzibie w Kowalu. Przesympatyczne panie: Beata Pawlak i Julita Żabecka oprowadziły młodzież po Ryckowym Zakątku czyli ogrodzie edukacyjnym, a następnie zaproponowały obejrzenie filmu w formacie 3D. Po seansie filmowym, uczniowie odbyli krótki trening zapachowy, polegający na rozpoznaniu zapachu i przyporządkowaniu go odpowiedniej ilustracji. Zwieńczeniem pobytu w siedzibie GWPK był obiad przygotowany przez Agrofarmę Gołaszewo. Uczniowie oraz ich opiekunowie bardzo dziękują za możliwość poznania bogactwa Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego.