Uczniowie słuchają wypowiedzi przedstawicieli policjiW miniony czwartek -16 lutego 2023 r. - odbyło się spotkanie uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia i wybranych klas SPP z przedstawicielkami Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Spotkanie, które poprowadziły st. asp. Ewelina Reszczyńska oraz pani Edyta Olszewska, dotyczyło odpowiedzialności karnej uczniów nieletnich jak i tych, którzy ukończyli 18 rok życia.

Policjantki bardzo dokładnie wytłumaczyły procedury dotyczące postępowania z osobami znajdujących się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Dużą uwagę poświęcono także kradzieżom, agresji, przemocy wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasad zachowania się obowiązujących w szkole i poza nią. Podczas spotkania przypomniano wiele zjawisk związanych z przemocą w sieci oraz zasady obowiązujące zgodnie z którymi nie można: - stosować przemocy werbalnej (wyzywać wulgarnie, poniżać, ośmieszać, straszyć, szantażować); - rejestrować filmów i zdjęć wbrew woli osoby; - publikować w sieci ośmieszających filmów, zdjęć i informacji; - tworzyć kont anonimowych, podszywać się pod inną osobę. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali skierowanych do nich słów i mieli możliwość zadawania pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Mamy nadzieję, że wizyta policjantek pozytywnie wpłynie na zachowanie uczniów zarówno w szkole jak i poza nią. Spotkanie zorganizowała pani Agnieszka Łukomska - pedagożka BSIS.