tablica patriotycznaNarodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Data ta jest datą umowną przyjętą jako oficjalny Dzień Niepodległości w 1937 roku. Nawiązuje ona do terminu zakończenia I wojny światowej w 1918 roku i odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborców. To właśnie 11 listopada podpisano rozejm w Campiegne, który ostatecznie potwierdził klęskę Niemiec w wojnie. Do Polski w tym czasie powrócił Józef Piłsudski, któremu Rada Regencyjna przekazała naczelne dowództwo nad podległym jej Wojskiem Polskim. Obecnie 11 listopada to jedno z najważniejszych świąt państwowych w Polsce. W naszej szkole z okazji tego święta uczniowie BSIS przedstawili dzień 11 listopada w puzzlach historycznych. Układanie puzzli okazało się znakomitym treningiem pamięci a jednocześnie utrwaleniem wiadomości. Poprzez zabawę uczniowie ćwiczyli pamięć, koncentrację uwagi oraz uczyli się wytrwałości w dążeniu do celu. Ułożenie puzzli dało im sporo satysfakcji. Z wielką radością przedstawili swoje pracę na wystawię pt,, 11 listopada w puzzlach historycznych’’.