Uczennica w fotobudceDnia 28 września 2022 r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięli udział w obchodach Święta Pieczonego Ziemniaka. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe w tym roku świętowaliśmy na sali gimnastyczne. Uczniowie degustowali potrawy z ziemniaków, które przygotowali wraz z wychowawcami.

Stół uginał się od ziemniaczanych smakołyków: sałatek, kotletów, kopytek, placków. Wielkim powodzeniem cieszył się chleb ze smalcem domowej roboty oraz pieczone kiełbaski. W tym dniu oprócz degustacji potraw odbyły się także integracyjne konkursy dla uczniów np. rzucanie ziemniakiem do celu oraz wspólne tańce przy muzyce. Uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce oraz skorzystać z atrakcji na stoiskach zadaniowych.