Uczniowie podczas warsztatów kulinarnychDnia 17 maja uczniowie klas A3 i B3 SPP wraz z wychowawcami wybrali się pociągiem na wycieczkę do Torunia. Uczniowie wzięli udział w seansie w Planetarium, podczas którego zapoznali się z niezwykłymi i ekstremalnymi warunkami pogodowymi panującymi w Układzie Słonecznym. Następnie zwiedzaliśmy atrakcje i zabytki Torunia. Wizytę w mieście Kopernika zakończyliśmy seansem w Muzeum Żywego Piernika.

Podczas warsztatów uczniowie pod okiem Mistrza piernikarskiego oraz uczonej Wiedźmy Korzennej, poznali wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Uczniowie własnoręcznie przygotowali ciasto i przy pomocy drewnianych form wypiekli z niego toruńskie specjały. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń, szczęśliwie wróciliśmy do Włocławka :)