Infografika szkolnaZ okazji 17 rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II został zorganizowany konkurs dla uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy pt. „Śladami Jana Pawła II”. Celem głównym konkursu było przybliżenie młodzieży postaci naszego wielkiego Rodaka Karola Wojdyły, który w 1978 roku został papieżem i zasiadł na Stolicy Piotrowej. Gdzie po 26 latach pontyfikatu odszedł do Domu Ojca. Jak, również uczczenie Jego pamięci jako: duchownego, wybitnego pedagoga i myśliciela. Ponadto celem konkursu było rozbudzenie w uczniach umiejętności twórczych tj.: wyobraźnia, kreatywność, pomysłowość oraz umiejętności praktycznych tj.: wyszukiwanie źródeł i informacji w różnych środkach przekazu. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy na dowolnym formacie , dowolną techniką plastyczną o tematyce mającej przybliżyć wizerunek Świętego Jana Pawła II.

Zainteresowani uczniowie wykazali się wiedzą teoretyczną i praktyczną na wyżej wymieniony temat, otrzymali dyplomy oraz zostali nagrodzeni. Uczestnikom bardzo dziękujemy za udział. Życzymy samych sukcesów w zdobywaniu i pogłębianiu wiedzy oraz dużo radości.