Uczniowie w pracowni krawieckiejW ramach realizacji zadań z doradztwa zawodowego w Szkole Przysposabiającej do Pracy w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku uczniowie, którzy w czerwcu 2022 r. zakończą naukę i odbiorą świadectwo ukończenia szkoły odwiedzili Zakład Aktywności Zawodowej we Włocławku. ZAZ stwarza możliwości rozwoju zawodowego i społecznego osobom niepełnosprawnym z terenu Włocławka.

Uczniowie podczas wizyty zapoznali się z zasadami pracy w pracowni krawieckiej, w pralni chemicznej, obserwowali obsługę magla, poznali zasady pracy przy obsłudze parkingu oraz zasady działania pralni samoobsługowej. Obserwowali pracę przy montażu elementów składowych dla zakładów produkcyjnych „WIKI” i „Salamander”. Mieli również okazję porozmawiać ze swoimi kolegami i koleżankami, którzy znaleźli tam zatrudnienie. Na zakończenie spotkania chętni uczniowie spróbowali swoich sił w rękawicach bokserskich i przy piłkarzykach.