Uczniowie prezentujący dyplomyW maju uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia wzięli udział w Konkursie Regionalnym organizowanym przez Branżową Szkołę I Stopnia nr 6 Specjalna w Bydgoszczy pt. "Mój zawód-Moja przyszłość" w formie online, przeznaczonym dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Zadaniem uczestników reprezentujących szkołę w konkursie było wykonanie prezentacji multimedialnej zawierającej autorskie zdjęcia, opisy dokumentujące zajęcia praktyczne odbywające w się w pracowniach szkolnych.
Celem konkursu było: podniesienie poziomu umiejętności uczniów kształcących się w różnych zawodach, podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego, rozwinięcie umiejętności oczekiwanych na rynku pracy, kształtowanie umiejętności planowania przyszłości zawodowej, podkreślenie zalet kształcenia w warunkach rzeczywistej pracy u pracodawców, rewalidacja młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, wykorzystywanie nowoczesnych technologii.
Uczestnicy konkursu zajęli następujące miejsca:
I miejsce Julia Rogulska w zawodzie krawiec,
III miejsce Jakub Osiński w zawodzie stolarz,
Wyróżnienie zdobyła Natalia Borkowska w zawodzie kucharz,
Wyróżnienie zdobył również Karol Wyrzykowski w zawodzie ogrodnik.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za podjęcie działań umożliwiającym rozwój swoich pasji w danym zawodzie.