Uczniowie kontaktujący się zdalnie na platformie MS TeamsW roku szkolnym 2020/2021 w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku, w Szkole Przysposabiającej do Pracy oraz Szkole Branżowej I Stopnia realizowaliśmy program profilaktyczny „ARS, czyli jak dbać o miłość” w formie prowadzonych zajęć online za pośrednictwem MS Teams-a oraz publikacji materiałów na dysku OneDrive (e-szkoła) w ramach zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne. Celem programu było przeciwdziałanie uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych.

Program znajduje się w bazie programów rekomendowanych jako nowoczesna edukacja ograniczająca niekorzystne następstwa zdrowotne, społeczne związane z używaniem środków psychoaktywnych. Jest to już czwarta edycja programu w naszej szkole realizowanego dla Państwowej Inspekcji Sanitarnej z Warszawy. Koordynator Magdalena Sadowska pozostaje w bezpośrednim kontakcie z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym z Włocławka. Program „ARS, czyli jak dbać o miłość” wpisuje się w realizowany w naszej szkole Program Wychowawczo-Profilaktyczny. Systematyczne oddziaływania zwiększają wiedzę uczniów pomocną w kształtowaniu zdrowego stylu życia. W ramach programu poruszany jest wątek miłości i uświadamiani są młodzi ludzie jak ważne są działania podejmowane na kolejnych etapach związku.