Aparat fotograficzny SONYSzkoła Branżowa I Stopnia oraz Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku rok temu rozpoczęły realizację programu „Asy Internetu”. Jest to program nauczania obywatelstwa cyfrowego i bezpieczeństwa, powstały w ramach współpracy między firmą Google i Internet Keep Safe Coalition (iKeepSafe.org). Polska wersja językowa została opracowana przez Fundację Szkoła z Klasą. Program ten poszerzył u uczniów umiejętności potrzebne do rozsądnego i bezpiecznego funkcjonowania w Internecie.

We wrześniu i w październiku 2020 r. wspólnie z uczniami klasy D3 Szkoły Przysposabiającej do Pracy w ramach zajęć opracowany został projekt „ŻYCZLIWOŚĆ W SIECI. Zespół Szkół nr 3 we Włocławku w sieci życzliwości”. Stworzony film edukacyjny poprzez stronę Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku ukazywał społeczności szkolnej oraz rodzicom, iż bycie życzliwym, wyrozumiałym i poznanie zasad korzystania prawidłowego z Internetu to droga do uniknięcia cyberprzemocy.

Link do filmu:

Realizowana akcja społeczna w ogólnopolskim konkursie przez Magdalenę Sadowską wraz z uczniami: Łukaszem Filipiakiem, Miłoszem Afeltowiczem, Mileną Grochowiną, Natalią Rysio, Roksaną Kotas zaowocowała uzyskaniem wyróżnienia oraz wygraniem sprzętu fotograficznego wraz z akcesoriami.