Miska z ziarnami ryżuKolejne spotkanie w ramach innowacji pt. „Senso- Przedszkolaki – zabawy stymulujące zmysły” już za nami. Tym razem dzieci miały okazję eksperymentować z różnego rodzaju ziarnami, makaronem, nasionami. Zabawę rozpoczęliśmy od wyszukiwania zabaweczek ukrytych w ryżu. Maluchy tak pochłonęła ta aktywność, że nie mogły się od niej oderwać i ochoczo wyszukiwały skarby. Następnie ćwiczyliśmy umiejętność odszukiwania kubeczków i miseczek z tą samą zawartością. Przedszkolaki przesypując ziarna z kubeczków do miseczek miały okazję doskonalić nie tylko motorykę małą, ale i koordynację wzrokowo – ruchową. Na koniec czekało na nich kolejne wyzwanie – trzeba było zanurzyć ręce w misce z suchymi ziarnami, a następnie w ziarnach zmieszanych z wodą. To było ciekawe doświadczenie. O tym, że zabawa się udała świadczyła obecność ziarenek w różnych miejscach sali.