Dzieci i nauczyciele siedzący w kręguW ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” przedszkolaki wykonały kolejną misję zleconą przez znanego dzieciom Kubusia. Tym razem zajęcia koncentrowały się wokół lasu i jego mieszkańców. Przedszkolaki nazywały zwierzęta i pięknie potrafiły naśladować odgłosy jakie można usłyszeć w lesie. Następnie wykonały pracę plastyczną – koperty na leśne skarby, ozdabiając narysowane na nich drzewa liśćmi, maczając paluszki w farbie. Doskonaliły również sprawność grafomotoryczną dorysowując drzewom gałęzie. Ostatnie zadanie polegało na tropieniu niedźwiedzia na podstawie zostawionych przez niego śladów. Ponieważ misja została wykonana wzorowo dzieci i panie zostały nagrodzone znaczkiem.