Zdjęcie przedstawiające prace plastyczne dzieciA wszystko za sprawą bajki pt. „Pan Antoni” Roberta Kuśty, która została odczytana dzieciom podczas kolejnego spotkania w ramach innowacji pedagogicznej. Przedszkolaki wiedzą, że należy często myć całe ciało, szczotkować dokładnie zęby i dbać także o czystość włosów. Dzieci nazywały przybory ułatwiające utrzymanie higieny i dopasowywały je do obrazków. Wiele radości sprawiło im malowanie farbą rączek i odciskanie ich na kartce. Wykonały przepiękne prace plastyczne, które można podziwiać na wystawie w przedszkolu. Dzięki innowacji dzieci wzbogacają słownictwo, poszerzają wiedzę ogólną, a wykonując różne prace plastyczne i grafomotoryczne doskonalą sprawność manualną.