Grupa dzieci i nauczycieli zgromadzona przy stolikuPrzedszkolaki uczestniczyły w pierwszym spotkaniu w ramach XV edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego pt. „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, który poświęcony jest zagadnieniu życia w zgodzie z naturą. Program ma na celu edukację proekologiczną i zachęcanie dzieci do ruchu od najmłodszych lat. Dzieci obejrzały film pt. „Dbaj o ruch i odżywianie, bo bieganie i skakanie to energii wyzwalanie”. Następnie utrwalały wiedzę na temat zdrowego trybu życia nazywając warzywa i owoce oraz produkty, które należy spożywać by zachować zdrowie. Maluchy dzielnie wykonały serię ćwiczeń gimnastycznych, co sprawiło im sporo radości. Jednak to nie koniec zadań dla Kubusiowych Przyjaciół Natury, bowiem po gimnastyce czekała na nich kolorowanka przedstawiająca sport uprawiany przez misia Kubusia. Zwieńczeniem spotkania była degustacja soku marki Kubuś.