Prace przedszkolaków - ilustracja wiersza Jesienny pociągW przedszkolu W Zespole Szkół Nr 3 odbyło się drugie spotkanie w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej pt. „Bajki i wiersze jako klucz do zaczarowanej krainy wartości”. Tym razem dzieci wysłuchały wiersza Doroty Gellner pt. „Jesienny pociąg”. Utrwaliły nazwy jesiennych skarbów, które podróżowały tytułowym pociągiem. Ponadto dowiedziały się, że warzywa i owoce są przepustką do zdrowia i dobrego samopoczucia.

Po wysłuchaniu tekstu dzieci miały okazję poznać za pomocą różnych zmysłów takich jak węch, dotyk, wzrok skarby występujące w wierszu. Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną przyklejając w szablonie pociągu „pasażerów” takich jak kolorowe liście, kasztany, marchewki, pietruszki, jabłuszka i kasztany. Na koniec wykonały ćwiczenie grafomotoryczne łącząc kropki tak, by powstało jabłko, a następnie kolorowały obrazek. Prace dzieci można podziwiać na wystawie w naszym przedszkolu.