Prace przedszkolaków - muchomoryW tym tygodniu w naszym przedszkolu w Zespole Szkół Nr 3 odbyło się pierwsze spotkanie z bajką w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Bajki i wiersze jako klucz do zaczarowanej krainy wartości”, która będzie realizowana w obecnym roku szkolnym. Dzieci z wszystkich trzech grup miały okazję wysłuchać bajki pt. „Zielone muchomory” odczytanej przez nauczyciela. Autorem książki jest Robert Kuśta. Przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądają muchomory - grzyby trujące. Jednocześnie zapoznały się z przesłaniem:

„Mam również dobrą radę dla każdego,
byś nie udawał kogoś innego,
bądź zawsze sobą, bądź nietuzinkowy,
bo to Ty właśnie jesteś wyjątkowy”.

Po wysłuchaniu tekstu dzieci miały okazję wykonać pracę plastyczną – poprzez przyklejanie wyciętych elementów muchomora zgodnie z wzorem oraz malowanie kropek paluszkami maczanymi w białej farbie.