Obrazek dekoracyjny„Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.”(Józef Piłsudski)

10 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie z Branżowej Szkoły I stopnia oraz ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy przypomnieli nam losy Ojczyzny oraz sylwetki twórców suwerennej Polski. Podczas uroczystości gościliśmy Panią Monikę Jabłońską zastępcę Prezydenta Miasta Włocławek, Panią Elżbietę Rutkowską i Panią Katarzynę Zarębską wiceprzewodniczące Rady Miasta, Panią Wandę Muszalik przewodniczącą Komisji Edukacji Rady Miasta oraz Panią Annę Piętkę dyrektor Wydziału Edukacji.

Uczniowie i pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście wspólnie odśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego w ramach kolejnej ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Dyrektor Szkoły Pani Ewa Fol podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie akademii oraz przybyłym gościom za uświetnienie tak ważnego dla nas święta.