Dzieci w trakcie zabaw sensorycznychDnia 16 października 2023 roku w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski. Celem tego wydarzenia było kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową oraz zwiększenie integracji tych osób ze społeczeństwem. W ramach wydarzenia zorganizowano stacje sensoryczne, w których uczestnicy mogli doświadczyć świata zmysłami, m.in. szukając kostek w piasku kinetycznym czy dopasowując kształty do otworów w zaciemnionych okularach.

Były także warsztaty dotyczące obsługi laski dla osób niewidomych i prezentacje multimedialne. Dodatkowo, uczestnicy mieli okazję doświadczyć różnych faktur i kształtów liter sensorycznych wykonanych z różnych surowców. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej, co świadczy o potrzebie podejmowania działań na rzecz inkluzji i integracji osób z niepełnosprawnością wzrokową. Były to ważne kroki w kierunku realizacji głównych celów obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski.