Papierowe wiatraczki20 listopada odbywa się organizowany po raz czwarty w Polsce Ogólnopolski Dzień Wiatraczka dla słonych dzieci – duża społeczna akcja poświęcona mukowiscydozie. Jej Inicjatorem i organizatorem w Polsce jest Fundacja Oddech Życia. Polega ona na przygotowaniu papierowych wiatraczków oraz rysowaniu i malowaniu wiatraczkowych motywów.

Głównym założeniem wiatraczkowej akcji jest wyjście do społeczeństwa po to, by szerzyć wiedzę o mukowiscydozie, ukazać, że poprzez zabawę i tworzenie kolorowych, papierowych wiatraczków również można podnosić świadomość na temat tej choroby i tym samym budować godne warunki życia dla dotkniętych tą jednostką chorobową dzieci i dorosłych.
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w geście solidarności z chorymi na mukowiscydozę również włączyli się do społecznej ogólnopolskiej akcji, przygotowując kolorowe wiatraczki.
Organizatorzy akcji w naszej szkole: A. Bartkowska, E. Jezierska, A. Siatecka, A. Wronkowska, M. Cander.