Grupa uczniówStało się, mamy to! Przedstawiamy efekty naszej pracy konkursowej na „Zielone miejsce”, sfinansowanej przez Fundację Drzewo i Jutro. Praca została złożona przez uczniów i nauczycieli w ramach projektu „Obudź w sobie ekologa” we współpracy z Włocławskim Centrum Edukacji Ekologicznej.  Nasza nowa, lekko podwyższana rabata stała się kontynuacją szkolnego ogródka terapeutycznego.

Posadzone elementy, to wieloletnie rośliny ozdobne - długo kwitnące, pachnące, atrakcyjne nie tylko dla ludzi, lecz także dla owadów ze względu na ich kolorystykę. Są to m.in. lebiodka, jeżowki, rudbekie, rozchodniki, czosnki ozdobne i wiele innych. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie naszego „zielonego miejsca”. Mamy nadzieje, ze podczas jesiennych i wiosennych spacerów zaznacie chwilę wytchnienia i relaksu podziwiając, dotykając, wąchając rośliny a także słuchając przelatujących owadów.