Przemowa Dyrekcji szkołyRok 2023 jest rokiem, w którym przypada 250 Rocznica Komisji Edukacji Narodowej.  Z tej okazji w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku 13 października 2023 r odbyła się uroczysta akademia.  Uroczystość rozpoczęła się od przywitania wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkoły. Przedstawienie przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej, Szkoły Branżowej I Stopnia oraz Przysposabiającej do Pracy. Uczniowie podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie i troskę o dobro wychowanków.

Każdy z nauczycieli otrzymał słodki upominek. Po zakończeniu Akademii głos zabrała pani Dyrektor, która podziękowała uczniom za występ, nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.