Grupa uczniów na warsztatach bożonarodzeniowychW dniu 14 grudnia nauczycielki z ZS nr 3: p. Joanna Sołtysiak, p.Joanna Molenda, p. Magdalena Cander, p.Wioletta Pliszczyńska i p. Agata Krupińska przeprowadziły warsztaty bożonarodzeniowe dla dziewcząt i chłopców ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Sióstr Orionistek. Podczas spotkania uczestnicy( uczniowie naszej szkoły) wykonali kartki świąteczne różnymi technikami, rozwijali wyobraźnię i ćwiczyli kreatywność.

Wykonane kartki zostaną przekazane dla podopiecznych Hospicjum Domowego Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, odział we Włocławku w ramach akcji: ,,Dziel się dobrym słowem. Kartka świątecznych nadziei”. Celem akcji jest uświadomienie jak ważny jest dla chorych kontakt społeczny, pamięć i troska o nich, szczególnie w okresie przedświątecznym. Włączenie w inicjatywę przyniosło wszystkim wiele radości. Podczas spotkania uczestnicy wykonywali również pod okiem p. Wioletty ręcznie  szyte ozdoby z filcu zdobione akcentami świątecznymi w ramach projektu "Potrafię" realizowanego  przez FundacjęCaietanus.Przygotowane choinki, bombki z tkaniny będą miłym prezentem dla najbliższych.