Apel z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia TytoniuW dniu 17 listopada 2022 r. w naszych szkołach odbyły się zajęcia warsztatowe, pogadanki i prelekcje w ramach obchodów „Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu”, przeprowadzone przez szkolnych pedagogów, psychologów i pielęgniarkę szkolną. Uczniowie mogli też zapoznać się z multimedialną prezentacją tematyczną przygotowaną przez PSEE pt. „ Nie daj sobie zatruć życia!”

Podsumowaniem akcji był apel poświęcony szkodliwości palenia dla zdrowia człowieka i potrzebie jego rzucenia! Dla tych, którzy chcieliby podjąć decyzję o rozstaniu się z nałogiem, przygotowano linki dostępu do stron świadczących wsparcie i pomoc. Całość zagadnienia zwizualizowano w formie tematycznych gazetek umieszczonych na korytarzu szkoły. Trzymamy kciuki za tych, którzy postanowili uwolnić się od papierosów!