Szkolna drużyna koszykówkiW dniach od 28 do 30 października 2022 roku w Krakowie odbył się Ogólnopolski Turniej Koszykówki 3x3 chłopców rocznika 2004 i młodsi oraz dziewcząt. Województwo Kujawsko-Pomorskie reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Feniks oraz w większości uczniowie Zespołu Szkoły Nr 3 we Włocławku. Kadrę województwa kujawsko-pomorskiego tworzyli: Wanesa Szychulska, Julia Pilarska, Paulina Górczyńska, Lidia Chojnacka, Wiktor Bachórski, Krzysztof Grzelak, Emil Kulpa, Kacper Łuczak.

Trenerami zawodników i opiekunami grupy byli Robert Walczak i Bartłomiej Rojewski. Drużyna chłopców wywalczyła pierwsze miejsce zdobywając Mistrzostwo Polski, natomiast dziewczęta uplasowały się na piątym miejscu. Najmłodszym zawodnikiem turnieju został Krzysztof Grzelak, natomiast najbardziej wartościowym zawodnikiem zawodów został okrzyknięty Emil Kulpa MVP. Przy okazji wyjazdu na zawody sportowcy mieli szansę zobaczenia i zwiedzenia Krakowa m.in. Starego Miasta: Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice, wieże ratuszową, Barbakan i Bramę Floriańską oraz pas zieleni zwany Plantami, który powstał w miejscu dawnej fosy. Następnego dnia mogli zobaczyć Wzgórze Wawelskie. Gratulacje dla całej ekipy.