Ćwiczenia udzielania pierwszej pomocyW ramach działań "Bezpieczne wakacje 2022" ratownicy Włocławskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w dniu 6 czerwca 2022 r. odwiedzili uczniów Zespołu Szkół Nr 3 we Włocławku. Ratownicy przeprowadzili pogadankę i pokaz edukacyjno- profilaktyczny w zakresie bezpiecznego wypoczynku nad wodą dla dzieci i młodzieży, która w czasie wakacji będzie korzystała z tej formy letniego wypoczynku.

Uczniowie mieli okazję poznać zasady bezpiecznego zachowania nad wodą i poćwiczyć udzielania pierwszej pomocy oraz rozpoznawania miejsc bezpiecznych do kąpieli. Ratownicy WOPR pokazali praktyczne metody udzielania pierwszej pomocy, w tym zasad resuscytacji osoby poszkodowanej. Celem takich spotkań jest nauka i uświadomienie młodym ludziom prawidłowego i bezpiecznego zachowania się nad wodą oraz zagrożeń jakie niesie lekkomyślne zachowanie podczas kąpieli. Pozorowane akcje ratowania tonącego miały uświadomić uczestnikom jak bardzo ważne jest zachowanie rozsądku nad wodą, zwłaszcza, gdy jest to rzeka lub jezioro, a w pobliżu nie ma ratownika. Mamy nadzieję, że nabyte tą drogą umiejętności będą z naszymi uczniami w czasie wakacji i że nigdy nie będą musiały być sprawdzane nad wodą! Organizacją spotkania zajęli się: Joanna Kołodziej, Marzena Kuczewska, Tomasz Bugdał, Bartłomiej Rojewski, Katarzyna Migdalska.