Reprezentanci WłocławkaW dniach 27 – 29 maja 2022 roku, Włocławek gościł finalistów Mistrzostw Polski Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem” w koszykówce. W zawodach wystąpiły cztery reprezentacje z województw: Dolnośląskiego, Mazowieckiego oraz dwie ekipy z Kujawsko-Pomorskiego.

Województwo Kujawsko-Pomorskie w większości reprezentowali absolwenci oraz uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 we Włocławku trenujący na co dzień w Uczniowskim Klubie Sportowym Feniks. Podopieczni Roberta Walczaka i Bartłomieja Rojewskiego po sportowych bojach na parkiecie obronili tytuł Mistrza Polski ZSS „Sprawni Razem”. Drugie miejsce przypadło drużynie z Dolnośląskiego, trzecie miejsce zajął zespół Kujawsko-Pomorskie II, czwarte przypadło dla województwa Mazowieckiego.

Pomoc przy organizacji Mistrzostw Polski i opiekę sprawowali: Katarzyna Pałucka, Aneta Rypińska, Robert Walczak, Bartłomiej Rojewski.

Puchary, medale i gadżety dla zawodników i trenerów ufundowali: Ministerstwo Sportu
i Turystyki oraz UKS Feniks.

Ostateczna kolejność:

1. Kujawsko – Pomorskie I
  2. Dolnośląskie
  3. Kujawsko - Pomorskie II
  4. Mazowieckie

Najlepszy zawodnik – Nowakowski Patryk (Kujawsko – Pomorskie I)

Najlepszy strzelec – Bryza Daniel (Dolnośląskie)

Najlepszy obrońca – Ochmański Łukasz (Kujawsko – Pomorskie I)

Pierwsza piątka Mistrzostw Polski ZSS „Sprawni Razem”

1. Kulpa Emil - (Kujawsko – Pomorskie II)
  2. Kulpa Łukasz – (Kujawsko – Pomorskie I)
  3. Łastowski Arkadiusz – (Dolnośląskie)
  4. Kostrzewski Ireneusz – (Dolnośląskie)
  5. Stokowski Bartłomiej – (Mazowieckie)

Składy drużyn:

Kujawsko-Pomorskie I: Nowakowski Patryk, Ochmański Łukasz, Żiółkowski Damian, Gulatowski Cezary, Kijak Krystian, Kulpa Łukasz, Gospodarski Igor, Mirolewicz Kacper.

Kujawsko-Pomorskie II: Wieczorek Nicol, Lipiński Bartek, Łuczak Kacper, Marciniak Mateusz, Łukasik Szymon, Kulpa Emil, Kijak Marcel.

Trenerami zespołu są: Walczak Robert, Rojewski Bartłomiej

Dolnośląskie: Kostrzewski Ireneusz, Bryza Daniel, Łastowski Arkadiusz, Adamowicz Adam, Mularz Dariusz, Mularz Roman, Zawlik Mateusz, Barański Mateusz, Galusiński Sebastian, Galusiński Fabian.

Trenerem zespołu jest: Ochmańska Roksana

Mazowieckie: Wojtaszczyk Jakub, Mońka Tadeusz, Andryszczuk Damian, Biela Kamil, Ogrodowski Jacek, Błażejczyk Piotr, Rudnicki Jarosław, Pietkiewicz Kamil, Stokowski Bartłomiej, Gładecki Dariusz.

Trenerami zespołu są: Mościcki Piotr, Rozborski Adam