Dziecko u którego zastosowano kinesiotaping Kinesiotaping jest metodą terapeutyczną, która poprawia funkcjonowanie wielu różnych tkanek i systemów fizjologicznych. Wykazuje działanie normalizujące na napięcie mięśniowe (zwiększająco lub zmniejszająco) oraz korekcyjno - stymulujące (pamięć mięśniowa).
Taśmy Kinesio w obrębie twarzy i szyi stosuje się w przypadkach: ślinotoku, niedowładu i porażenia mięśni twarzy, bruksizmu, szczękościsku i innych dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego. Metodę tę stosuje się głównie u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, wcześniaków z zespołami genetycznymi (Zespół Turnera, Downa, Edwardsa), u osób po udarach mózgu, z autyzmem oraz po urazach czaszkowo- mózgowych.