Uczennica szkoły w niebieskich barwachŚwiatowy Dzień Świadomości Autyzmu przypada 2 kwietnia. W tym roku nasza szkoła obchodziła to tak ważne dla nas święto w poniedziałek, czwartego dnia bieżącego miesiąca. Wspólnymi siłami uczniów i nauczycieli budynek placówki został przyozdobiony w papierowe, niebieskie serduszka, balony i motylki.

Na znak solidarności, przyszliśmy w poniedziałek do szkoły ubrani na niebiesko. Głównym wydarzeniem było wyjście o godzinie 11:30 na boisko z niebieskim balonami. Uczestnicy ustawili się w kształt serca, okazując w ten sposób swoje wsparcie dla osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Autyzm nie jest chorobą, a jedynie innym sposobem myślenia i odbieraniem otaczającego nas świata. Warto byśmy o tym pamiętali i przekazywali tę wiedzę dalej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się czynnie w akcję. Organizatorzy: Wiesława Siedlecka, Magdalena Cander, Joanna Sołtysiak, Monika Ropejko, Agnieszka Schachtschneider.