Niebieska grafika z napisem Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2 kwietnia 20222 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzięki temu świętu z każdym kolejnym rokiem poszerzana jest ogólna wiedza społeczeństwa na temat spektrum zaburzeń autystycznych. Coraz bardziej rozwija się w nas zrozumienie i akceptacja dla osób w spektrum. Częściej zwracamy uwagę na trudności z jakimi mierzą się w życiu codziennym. W tym roku nasza społeczność szkolna wyrazi swoją solidarność i jedność z osobami w spektrum i ich rodzinami podczas wydarzenia, które będzie miało miejsce w poniedziałek 04.04.2022 r. Dzieci, uczniowie i nauczyciele wyjdą na boisko szkolne i wspólnie ustawimy się w wielkie niebieskie serce. Akcja zostanie uwieczniona na krótkim filmiku.