Grupa uczniów z ratownikami medycznymiWe wtorek 11 stycznia 2022 roku odbyło się spotkanie w ramach działań "Bezpieczne ferie", podczas których ratownicy Włocławskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odwiedzili uczniów Zespołu Szkół Nr 3 we Włocławku. Ratownicy przeprowadzili pogadankę edukacyjno- profilaktyczną w zakresie bezpiecznego wypoczynku podczas ferii jak i przekazali wiedzę dotyczącą zagrożeń związanych z korzystaniem z zamarzniętych akwenów.

Uczniowie uczyli się m.in. udzielania pierwszej pomocy oraz poznali zasady bezpiecznego zachowania się na lodzie. Ratownicy zachęcali do bezpiecznego korzystania z miejskiego lodowiska, zamiast zamarzniętych zbiorników wodnych. Elementem pogadanki były także wskazówki postępowania w sytuacji zagrożenia – wezwania pomocy służb ratowniczych. Dziękujemy ratownikom WOPR Konradowi i Mikołajowi za poświęcony czas i miłe spotkanie, które zapamiętamy na długo.