Uczestnicy szkolenia podczas wykonywania ćwiczeńW dniu 25 października 2021 r. nauczyciele pracujący w zespołach rewalidacyjno – wychowawczych wzięli udział w organizowanym w ramach WDN szkoleniu pt. „ Wspierająca rola muzyki w procesie rozwoju dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim”.

Celem szkolenia prowadzonego przez p. Anetę Wojtasia i p. Monikę Lamkę – Czerwińską było przybliżenie koleżankom możliwości wykorzystania muzyki jako formy oddziaływania terapeutycznego w zakresie stymulacji rozwoju, korygowania i kompensowania zaburzonych funkcji oraz przysposobienia do życia.

W sposób szczególny omówiono możliwości wykorzystania Metody Dobrego Startu w pracy  w zespołach rewalidacyjno – wychowawczych oraz rolę relaksacji jako wspomagającego elementu w pracy dydaktyczno – wychowawczej.