Sprzątanie ŚwiataW dniu 17 września 2021 nasza szkoła wzięła udział w 28 akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2021". Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

W ramach wydarzenia uczniowie poszczególnych klas wraz z nauczycielami sprzątali teren wokół szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem właściwej segregacji zbieranych odpadów. Następnie uczniowie na tablicach wystawionych na korytarzach poszczególnych szkół, wspólnie malowali plakat przedstawiający mapę świata. W ten sposób uczniowie stworzyli swój idealny świat wolny od zanieczyszczeń, gdzie człowiek żyje w zgodzie z naturą. W ramach akcji podejmowane będą kolejne działania: wyjście na zajęcia do Centrum Edukacji Ekologicznej oraz konkurs plastyczny.