17 lutego 2022 r. obchodzimy Światowy Dzień Kota. Przesłaniem tego dnia jest pamięć o znaczeniu kotów w życiu człowieka
i troska o te zwierzęta. Z tej okazji zorganizowany został konkurs plastyczny pod hasłem ,,Mój przyjaciel- kot” wśród uczniów Przedszkola oraz klas 1-3 Szkoły Podstawowej oraz konkurs plastyczny pod hasłem "Kot" skierowany do uczniów klas 4-8 Szkoły Podstawowej.

Zadaniem podopiecznych było wykonać pracę, wykorzystując dowolną technikę plastyczną. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością. Napłynęło wiele bardzo ciekawych dzieł. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników, przyznając każdemu z nich I miejsce oraz upominek.