Uczeń czytający książkęNadrzędnym celem Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania jest promowanie tej aktywności wśród dzieci i młodzieży.

Budowanie relacji, stymulowanie mózgu, wzbudzenie kreatywności oraz wzbogacenie słownictwa – to tylko niektóre z korzyści głośnego czytania. Czynność ta jest na tyle ważna, że od osiemnastu lat 29 września w całej Polsce obchodzimy jej święto.

29 września obchodziliśmy po raz kolejny Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku. Zachęceni przez nauczycieli uczniowie czytali lub słuchali wybrane fragmenty z różnych książek. Z przeprowadzonej akcji otrzymaliśmy wiele zdjęć przedstawiających czytających uczniów lub słuchających czytającego nauczyciela. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się do czynnego świętowania Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.